Úprava vody pro domácnost

Úprava vody pro domácnost

Žádná domácnost se neobejde bez zdroje čisté a kvalitní vody. Voda je jednou z nejdůležitějších složek všech nápojů, pokrmů i potravin.

Bohužel se na kvalitu vody v domácnosti velmi často zapomíná, nebo se její kvalita přehlíží. Moderní je vodu upravovat přímo v místě odběru a tím ušetřit starosti, peníze, práci i přírodu.

Řešení pro domácnosti

Mechanické filtry

Základem pro čistou a kvalitní vodu je odstranění mechanických nečistot jako jsou písek, jíl, vlasy a jiné nerozpustné částice.

Více o mechanických filtrech

Úpravny vody pod dřez

Úpravny vody AQUAL garantují pitnou vodu! Kterýkoliv z parametrů vody z vodovodu může být až 5x horší, než je norma a přesto bude voda z přístrojů Sintra Plus nebo Sintra Osmolux vždy pitná.

Více o úpravách vody pod dřez

Změkčení vody

Mezi nejhorší vlastnosti užitkové vody v domácnostech patří vysoká tvrdost vody. Změkčení je proces, který z vody odstraní látky tvořící tzv. vodní kámen. Změkčená voda má pozitivní vliv na životnost spotřebičů jako je bojler, pračka, myčka, ale také armatur (vodovodní baterie). Prádlo vyprané v měkké vodě je měkčí a čistější. Při praní je možné použít menší množství pracího prášku a koupelna i celý dům se snadněji uklízí.

Více o změkčení vody

Odstranění železa + manganu

Železo nebo mangan ve vodě patří mezi vážné problémy v domácnosti. I mírný přebytek železa ve vodě vadí při praní i vaření a v kombinaci s manganem činí vodu často zcela nepoužitelnou.

Více o odstranění železa + manganu

Desinfekce vody UV lampy

Výrobek je určen pro úpravu vody, ozařováním silným UV zářením, které zabíjí bakterie a viry. Voda upravená výrobkem je pitná za předpokladu, že voda na vstupu do zařízení je pitná, mimo mikrobiologických ukazatelů. Voda se při průtoku sterilizátorem nijak nemění a je proto chemicky zcela shodná s vodou vstupní. UV sterilizátor zabíjí až 99,9 % bakterií.

Více o desinfekci vody UV lampami

Obraťte se na naše specialisty

Ochotně vám poradí s úpravou pitné vody pro vaše kanceláře nebo domácnost.