Úprava vody pro průmysl

Úprava vody pro průmysl

Každé průmyslové odvětví má své unikátní suroviny, stroje i postupy, ale žádná činnost se neobejde bez vody. Některá průmyslová odvětví vyžadují specifické vlastnosti vody. Jiné požadavky má farmacie, jiné galvanovna a jiné třeba pivovar.

Pro každého zákazníka máme řešení. Jsme specialisté na změkčení, filtrace, reverzní osmózy i elektrodeionizace. Poradíme si i s bakteriální zátěží, železem, manganem, úpravou pH i dalšími specifickými požadavky.

Řešení pro průmysl

Průmyslové reverzní osmózy

Vyrábíme stanice reverzních osmóz s hodinovým výkonem od 5 litrů až po desítky kubických metrů vody. Dodáme řešení od prvního předfiltru až po zásobní nádrž včetně tlakového rozvodu čištěné vody.

Více o průmyslové reverzní osmóze

Změkčování vody

Běžně dostupná voda z vodovodu nebo studny je pro většinu průmyslových aplikací příliš tvrdá. Změkčení je proces, kdy se z vody odstraňují uhličitanové (hydrogenuhličitanové) soli vápníku a hořčíku. Dodáváme katexové změkčovače pro použití u jednoho ohřívače vody až po velká průmyslová centra se spotřebou desítek kubíků vody za hodinu.

Více o změkčování vody

Filtrace specifických látek z vody

V průmyslu i v domácnosti je často nutné odstranit z vody určitý nežádoucí problém. Mezi nejčastější patří velmi tvrdá voda, přebytek železa, manganu, zápach sirovodíku, nebo například nadlimitní množství amonných iontů. Všechny tyto problémy se dají řešit velmi účinně centrálními filtry.

Více o filtraci specifických látek

Úprava vody pro řezání vodním paprskem

Stroje pro řezání vodním paprskem jsou velmi citlivé na kvalitu vody. Nejcitlivějším místem je většinou vysokotlaká tryska, která je náchylná ke korozi, erozi i zanášení. 

Více o úpravě vody pro řezání

Obraťte se na naše specialisty

Ochotně vám poradí s výběrem vhodné technologie a navrhnou optimální řešení pro pro vaši firmu.