Automatické filtry s náplní aktivního uhlí

Automatické filtry s náplní aktivního uhlí

Automatické filtry s náplní aktivního uhlí. Určené pro odstranění chlóru, rozpuštěných plynů, těžkých kovů, zápachu z vody atd.

Určení

Automatické filtry s náplní aktivního uhlí jsou určeny k odstraňování chlóru, rozpuštěných plynů, těžkých kovů, zápachu z vody atd. Lze je také použít jako koncové adsorpční filtry oplachové vody za neutralizačními linkami, lakovnami apod.

Svojí velikostí a provedením se hodí pro lehký i náročnější průmysl, jako předúprava pro potravinářské provozy, jako poslední stupeň předúpravy vody ve stáčírnách balených nápojů apod.

Kapacita adsorpce je ekvivalent 5 až 10 % hmotnosti aktivního uhlí při 10 % vlhkosti dle použitého typu.
 

Provedení

Automatické filtry se vyrábějí buď v provedení simplex (jednoduchá úpravna) nebo duplex (dvojitá úpravna). Filtry s aktivním uhlím se jako duplex používají jen výjimečně.

Simplexní filtr se skládá jen z jedné reakční nádoby. Po protečení takového množství vody, že je nutná regenerace náplně, se řídicí ventil přepne do režimu regenerace. V tento čas teče voda neupravená.

Duplexní filtr se skládá ze dvou reakčních nádob, které se v činnosti střídají, tedy vždy při regeneraci je druhá nádoba v činnosti. Duplexní režim zajišťuje nepřetržitou dodávku upravené vody.

Pravidelné zpětné proplachy vymývají usazeniny z povrchu granulí nebo pelet aktivního uhlí a tím prodlužují jeho účinnost a zabraňují slepování aktivního uhlí. Zpětné proplachy se provádějí 1x za 1 až 3 dny.

Kde nestačí standardní minerální aktivní uhlí, lze použít exkluzivní kokosové granulované aktivní uhlí značky NORIT, které patří ke světové špičce. Oproti standardu má až 2x větší adsorpční kapacitu a tím i životnost a je méně náchylné k tomu, aby si voda vytvořila cestu (tunel), kde se při průtoku neupraví.

Konstrukce

Pro konstrukci automatických filtrů používáme výhradně značkové komponenty vyrobené z materiálů vhodných pro styk s pitnou vodou.

náplň granulované aktivní uhlí
nominální průtok 1 až 4,5 m3/hod.
provedení dělené
  simplex
  časové řízení


zpět na Filtrace specifických látek z vody

Obraťte se na naše specialisty

Ochotně vám poradí s výběrem vhodné technologie a navrhnou optimální řešení pro pro vaši firmu.