Nejoblíbenější přístroj do domácnosti: AC-K-25

Automatický filtr
s náplní katexové pryskyřice AC-K-25

Nejoblíbenější zařízení ke změkčování vody v rodinném domě. I přes své kompaktní rozměry zvládne i dvougenerační domek až do tvrdosti cca 45 německých stupňů. Pro použití ve větším domě, nebo s vyšší tvrdostí vody je nutná konzultace s technikem pro výběr většího modelu.

Účinnost

Účinnost změkčení je mimořádně vysoká. Vždy více než 90 % a v případě běžně tvrdé vody i přes 99 %. Pokud je požadováno, aby ve výstupní vodě zůstala nějaká zbytková tvrdost, lze snadno přimíchat část vody směšovacím ventilem a dosáhnout tak plynule účinnosti od 50 do 99 %. V domácnosti se obvykle ponechává tvrdost 4 až 8 německých stupňů.

Princip

Katexová pryskyřice je iontoměnič. V praxi to znamená, že během činnosti (změkčování) protéká voda reakční nádobou s katexem, na katex se naváží látky, které se jinak usazují jako vodní kámen. Jakmile je kapacita katexu vyčerpaná a ten již na sebe nic nemůže vázat, je reakční nádoba propláchnuta roztokem NaCl (soli kamenné). Po propláchnutí reakční nádoby je katex opět připravený k činnosti.

Cykly regenerace probíhají samy dle programu a uživatel jen doplňuje regenerační sůl.

Provedení

Standardní provedení je samo o sobě velice kvalitní. Pro ty, kteří požadují to nejlepší máme i verzi TOP. Verze TOP zobrazuje více informací na dipleji, šetří dalších 10 % soli i vody a umožňuje velké množství doplňkových funkcích. Doporučujeme jej i všude tam, kde je v domácnosti vnitřní bazén.

Konstrukce

Pro konstrukci automatických filtrů používáme výhradně značkové komponenty vyrobené z materiálů vhodných pro styk s pitnou vodou.

náplň katexová pryskyřice
nominální průtok 1,9 m3/hod.
účinnost změkčení až 90 °dH
provedení v kabinetu, standard, nebo TOP
  simplex
  objemové i časové řízení

Obraťte se na naše specialisty

Ochotně vám poradí s úpravou pitné vody pro vaše kanceláře nebo domácnost.